Kontakt: ondracka.m@seznam.cz

Facebook:

Odkaz WWW:

Odbor ASPV sdružuje asi 280 členů v jedenácti oddílech.

Oddíl rodičů a dětí kont. osoba: Jana Bačová, e-mail: juchajda@seznam.cz  se schází pravidelně 1x týdně. Cvičení se účastní asi 15 rodičů a 20 dětí ve věku 1 – 6 let. Děti získávají první sportovní návyky. Hrají si, cvičí na nářadí i s náčiním. Kromě pravidelného cvičení chodí na vycházky, na konci školního roku vyrazí do „Pohádkového lesa“ s opékáním párků a v prosinci vyhlížejí Mikuláše s čertem.

Oddíl sportovní gymnastiky kont. osoba: Jana Bačová, e-mail: gymnastikapalkovice@seznam.czmá čtyřicetiletou tradici. Pod vedením 5 trenérů se schází asi 35 děvčat a chlapců. V oddíle jsou přeborníci regionu i kraje ve sportovní gymnastice. Jsou zde i medailisté z republikových soutěží. Kromě gymnastiky se děti věnují také lehké atletice a turistickým soutěžím. Oddíl má několik mistrů republiky v turistické soutěži „Medvědí stezka“. V  roce 2010 předškolní děti zvítězily v regionální soutěži ve sportovní gymnastice. V regionální soutěži v lehké atletice předškolní děti a starší žákyně vybojovaly zlaté medaile. Mladší žákyně obsadily druhé místo. V jednotlivcích získal oddíl 3 zlaté, 4 stříbrné a 1 bronzovou medaili. V krajské soutěži získala Simona Darková zlatou medaili a Katka Vyvialová bronz. Tři závodníci postoupili do republikového finále. V krajské soutěži „Medvědí stezka“ dorostenky Petra Vyvialová a Lucie Bečková získaly stříbrné medaile, stejně tak dorostenci Aleš Bílek a Adam Papala. V republikové soutěži pak dorostenky získaly bronz, dorostenci v silné konkurenci obsadili 4.místo.

Turistický oddíl Žlutý kvítek vedoucí: Jaromír Šupina, tel.: 608 469 079 sdružuje asi 70 dětí a 8 oddílových vedoucích. Kromě turistických výšlapů, her a táborů se oddíl zaměřuje především na turistické soutěže. Oddíl má několik přeborníků Moravskoslezského kraje, mistry republiky i mezinárodní mistryně. Má také držitelé Českého poháru.V  roce 2010 získal na mistrovství republiky Ondřej Huďa stříbrnou medaili, stejně jako Lenka Výmolová a Ada Paluzgová. Lucie Juřenová zde vybojovala bronz. Lenka Výmolová získala prvenství v Českém poháru. Lucie Juřenová a Zuzana Juřenová v této soutěži získaly stříbrné medaile a Michaela Žvaková a Ada Paluzgová bronz. Oddíl v loňské soutěžní sezóně získal celkem 105 medailí. V republikové soutěži se oddíl celkově umístil na 5.místě.

Turistický oddíl Modré Šípy se schází  nepravidelně při různých turistických výšlapech. Členy  tvoří především bývalí odchovanci oddílu. Nejmladší členové mají okolo 25 let, nejstarší pak přes šedesát.

Oddíl florbalu

Roveři kont. osoba: Marek Závodný, tel.: 776 849226, email: lenkrt@seznam.cz a Oceloti kont. osoba Vladan Sukáč, tel. 608 434 615 se schází 1x týdně. Sdružuje asi 30 dorostenců a mužů. Nehraje žádnou pravidelnou soutěž, ale během roku se účastní různých turnajů. Ve své krátké historii uspořádal oddíl již šest ročníků florbalového turnaje. První čtyři byly odehrány jako Mikulášské turnaje. Od r. 2009 turnaj nese název Memoriál Lukáše Mališe a je věnován památce bývalého spoluhráče a kamaráda Lukáše Mališe, který tragicky zahynul při autonehodě.

Oddíl aerobiku kont. osoba: Jana Špačková, tel.: 739 697 707, email: janaspackova@centrum.cz –dospělých navštěvuje asi 40 žen. Pod vedením zkušených cvičitelek se věnují různým formám aerobiku. Cvičí se s owerbally, švihadly, posilovacími činkami, na stepech a gymnastikballech.Ženy se několikrát zúčastnily regionálních a krajských přehlídek v pódiových skladbách.

Oddíl power joga kont. osoba: Monika Kozlová, tel.: 777051396, email: mkozlova@seznam.cz –sdružuje asi 15 žen. Zaměřuje se především na zlepšení fyzické kondice. Převažují zde  různé formy posilování.

Oddíl fotbálek kont. osoba: Vladimír Žurovec, tel: 603 256 785 – se zaměřuje hlavně na „fotbálek“ a nohejbal. Pravidelně se 2x týdně schází asi 30 mužů a dorostenců. Kromě sportovní činnosti pomáhají muži také při pořádání různých soutěží (sportovní gymnastika, pódiovky apod.), které se konají v místní tělocvičně.

Oddíl jógy kont. osoba: Dana Brudná, tel.: 604 658 147, brudnadana@seznam.cz –se schází 1x týdně. Asi 35 členů je ve věku od 20 do 90 let. Kromě cvičení pořádá oddíl vycházky do okolí, zájezdy a také zajímavé přednášky o zdravém životním stylu.

Oddíl zdravotního cvičení, kont. osoba: Jaroslav Wojnar, tel.: 737 089 284 – vede velmi zkušený cvičitel. Asi 20 členů si zde snaží vylepšit , či alespoň udržet svůj zdravotní stav. Je zaměřen především na nemoci pohybového ústrojí a roztroušené sklerózy.

Oddíl Nohejbal kont. osoba: Květoslav Koulák, tel.: 777 922 598