Jachting

Webkamery:

http://lodejnice.dyndns.org:81

http://lodejnice.dyndns.org:82

http://lodejnice.dyndns.org:83

http://lodejnice.dyndns.org:84

.

Kronika díl 1. ke stažení zde

Kronika díl 2. ke stažení zde

Předseda: Kamil Ščerba

Místopředseda

Kontakt: 777 005 056, k.scerba@seznam.cz

Odkaz www:

Facebook: YC Palkovice

Historie:

V roce 1965 byla dokončena přehrada Olešná o rozloze 84 ha, nacházející se na 49°40’s. š. a 18°19’v. d. což je prostor mezi městem Frýdek – Místek a obcí Palkovice. Ideální polohy vodní plochy využila již v roce 1966 skupina nadšenců z Palkovic, vedená současným předsedou Harym Moškořem k založení jachetního oddílu při TJ SOKOL Palkovice.

Mimo nadšení byla jediným majetkem malá plechová bouda,stojící na břehu přehrady.Zásadní obrat v činnosti oddílu nastal v roce 1970 , kdy se od investora stavby přehrady podařilo získat a od demolice uchránit již vykoupený objekt bývalého kravína,nacházejícího se na hranici zátopového pásma přehrady.Neprodleně vypracoval ing. arch. Gruška projekt rekonstrukce budovy a celého areálu.Ten byl v roce 1971 zařazen do tzv. AKCE „“Z““ s dotací 250 000..- kčs. V následujících třech letech bylo při výstavbě odpracováno svépomocí 5.500 hod a na ploše 3.500 m2 vybudován účelový areál do dnešní podoby.

Po ukončení výstavby nastal prudký vzestup sportovní činnosti umožněný také tím, že oddíl měl dostatek členů, schopných stavět kvalitní lodě.V průběhu let bylo postaveno 24 jedno posádkových plachetnic třídy EVROPA a OPTIMIST a 9 dvou posádkových třídy FIREBALL a PIRÁT, na kterých za poměrně krátkou existenci oddílu dosáhla řada závodníků významných úspěchů i na republikových závodech a byli také několikrát vyhodnoceni mezi nejúspěšnějšími sportovci okresu Frýdek – Místek. V celkovém hodnocení sportovní činnosti je JACHTING TJ PALKOVICE na 5.místě v Regionu MORAVA, ve kterém je registrováno 32 oddílů a na 19 místě v ČR ze 130 oddílů.

Oddíl také disponuje technickým vybavením pro pořádaní závodů a má zkušené pořadatele, což umožňuje každoročně pořádat několik tradičních závodů s dobrou účastí závodníků.Rekordně bylo na startu 84 lodí a 70 závodníků v kategorii žactva.

Vynikající poloha přehrady s dobře vybaveným oddílem , který má 56 členů zajišťuje perspektivu jachtingu v této oblasti.